• Queer večery představí původní tvorbu pěti autorek

  Publikováno 24.4.2014 od admin Aktuality.

  Týden „Spolu out“ (14.-18.5.) nabídne dva autorské večeryve středu 14.5. a v pátek 16.5. od 18:00 se můžete těšit na nevšední literární zážitky v příjemném prostředí Café JAMU (Opletalova 1, Brno).

  V rámci večerů vystoupí:

  Andrea Vatulíková
  Jedna z nejvýraznějších tváří současné (queer) poezie.
  Nyní už téměř „akademická“ básnířka přečte z nových „melodramat“, které se objeví v chystané knize „Tvá nahota jsou tvoje šaty“. Její verše, kterým je blízká forma patosu, ale zároveň civilnost a pravdivost vyznání, jsou nyní vyzrálejší, (tematicky) ucelenější. Jsou ovšem stále trefné a Vatulíková ve svých „zářezech“, tnutím do živého, nepostrádá hloubku a melancholický nádech.

  Nika Krae
  Začínající autorka svěží fantasy prózy s vybroušenými charaktery i jazykem… Představí úryvky ze své nedávno dokončené anglicky psané trilogie na motivy světa Dragon Age.

  Meggy Adfectus
  22 letá, velmi komplikovaná, milovnice jazyka českého, která psaním šetří peníze za psychoterapeuta, aby v roce 2013 vydala svoji prvotinu, sbírku básní s názvem Ametyst. Svoji tvorbu též volně prezentuje na svých autorských stránkách.

  Veronika
  Amatérské verše psané rukou 17leté dívky, která se snažila pochopit sama sebe…
  „Nečekejte žádná veledíla. Pouze upřímná a mnohdy i zoufalá sdělení, která jsem chtěla vykřičet světu. A teď mám tu možnost…“

  Bet
  Žena mnoha tváří a mnoha slov… a její tvorba inspirovaná ženami a láskou k nim.
  „Nikdy jsem neměla ambice být básnířkou… psaní je pro mě forma vyjádření emocí, které nelze vyjádřit jinak.“